Maltzagako aldarriari atxikimenduak

ORAIN ARTEKO ATXIKIMENDUAK (1.533)

Araba:(192)

Alfredo Oraá (Argantzuko alkate ohia), Juan Carlos Agillo (Trebiñuko alkatea), Xabier Añua (abokatua ), Antton Belakortu ( Gasteizko EAko zinegotzia), Javi Ruiz (Trebiñu batu. 2008ko martxoan hil da), Carlos Caballero ( EAJ-Madrilen diputatu ohia). Iñaki Beraza (Aguraingo alkatea), Pablo Isasi (Amurrioko alkatea, EA), Joseba Aldekoa (Aralar- Aratz taldekoa), Iñaki Gil Basterra (EA), Joxe Agustin Iriondo .Txusta (Ezker Abetzaleko kidea), Fernando Velasco (EA), Jose Manuel Sain Ruiz de Azua, Gorka Knorr (Gasteizko Legebiltzerreko lehendakariorde ohia), Iñaki Ruiz de Pinedo (legebiltzarkide ohia), Bingen Mendizabal (arte sortzailea,) Joxe Migel Agirre (psikiatra), Andoni Perez Cuadrado (Euskaria), Txema Ramirez de Lapiscina (irakaslea), Gustavo Amores (biokimika irakaslea), Mikel Urdangarin (abeslaria), Jose Ramon Agiriano ( sukaldaria), Jesus Mari Alegria, ?Pinttu? (Musikaria), Diego Gaztañares (Asparrenako alkatea, Aralar), Xabier Aspuru (Amurriko Aralarreko zinegotzia), Iñaki Aldekoa (Aralar), Maritxu Goikoetxea ( Aralar eta LABeko kidea), Alex Larragoiti (Aralar), Juan Luis Antia (Asparrenako alkate ohia,), Jose Luis Martinez Elejalde (Dulantziko alkate ohia,EA), Gorka Iriondo (Aralar), Arantza Otaduy (administraria) Rafa Larreina (EAko legebiltzarkide ohia), Fernando Vélez de Mendizabal (herri kirolak), Jesus Perez de Viñaspre (sendagilea), Javier Vegas (EAko kidea), Luis Zarrabeitia, Alex Ormazabal (soziologoa), Manolo Etxebarria (Pololo), Javier Larreina Diaz de Gereñu (EAko kidea), Segundo Jauregizuria (36ko gudaria). Begoña Garaigordobil (ostalaria). Jesús Oleaga (sukaldaria). Eduardo Santxo (ingeniaria), Estibalitz Ibáñez de Gauna (Legutiko EAko zinegotzia), Iñaki Agirre Arkaia (EAJko kidea), Rosa Elgea Lekuona (EAJko kidea), Kepa Mendia (optikoa), Jose Luis Grazianteparaluzeta (sendagilea), Henrike Knörr (euskaltzaina eta filologoa-2008 maiatzan zendu zen), Abel Enbeita (bertsolaria), Joseba Azkarraga (Eusko Jaurlaritzako Justizia eta Lan Sailburua ohia), Manolo Ibarrondo (Arabako Batzar Nagusietako batzarkidea-EA), Joseba Andoni Perez Suarez (administraria), Jose Luis Calleja Mauleón (Ardoegilea). Julen Ruiz de Pinedo (Komertziantea), Jose Luis Diaz Bello (ardoegilea), Maria Jose Eizmendi Apellaniz (sendagilea), Lourdes Fernandez Palacios (idazkaria), Jose Miguel Morales Hernandez (ardoegilea), Tomás Martinez de Cañas Ruiz de Oria (ardoegilea), Valentín Muro Garrido (ardoegilea), Pedro Rivacoba Cerezo (ardoegilea) José Domingo Ruiz (ardoegilea), Jose Luis Petralanda Etxebarria (ostelaria), Mikel Mintegi (Arabako Inguremen saileko ahalduna.EA), Jose Luis Sanchez Erauzkin ?Santxon? ( TAU- Baskoniako zuzendari ohia), Iñaki Etxeberria Aizpurua (abokatua, ELAko kidea), Rikardo Maestre Iglesias, Joseba Sanchez Rodriguez (udal funtzionaria), Ruben Oribe (Aratz taldekoa), Oskar Almazan (irakaslea Aratz taldekoa), Juan Mari Ollora (Arabako Diputatu Nagusi ohia-EAJ), Koldo Medina Revuelta (ELAko kidea-Osakidetzan), Patxi Gil Oribe (ardogilea), Josu Castillo Agirre (geologoa), Txotxe Aberasturi (Judimendi elkartekoa), Leire Aberasturi Saenz de Bikuña (kazetaria), Iratxe Aberasturi Saenz de Bikuña (Batzar Nagusietako kidea), Jesus Martin Vela (ostalaria), Lorena Lopez de Lacalle Aristi (Arabako kultura eta euskara ahalduna), Patxi Martinez de Albeniz (funtzionaria), Estitxu Martinez de Iturralde (irakaslea), Manu Deop (margolaria), Lauren Uria (Arabako Biltzar Nagusiko kidea), Ruben Rico (Gazte Abertzaleak), Esther Eguren ( dekoratzailea), Pedro García Torquemada ( EA), Rosa Agudo Huizi (Fisosofiako Doktorea), Olga Madinabeitia (Idazkaria), Begoña Duque Martinez de Osaba (Zuzendaritzako idazkaria) Jesus Estrada Arrondo (Ahaztuak), Fernando Mendiguren (EAko kidea), Tomás Epalza (abokatua), Joane Malkoartu (filologoa), Cristina Glz. de Mendibil (Komertziantea), Rosa García- Ariño (enpresaria), Josu Sánchez (Eraikitzailea), José Luis Armentia (Enpresaburua), Begoña Agirre Oar (EAko kidea), Maite Mendiburu (irakaslea), Jose Miguel Iglesias (Euskaria), Carlos Fernandez de Zañartu Sainz (ELAko kidea), Francisco Gil Iturritxa (Lorezaina), Maite Iriondo Aranbarri (Dendaria), Bernardo Landaluze (ingeniaria), Xabier Agirre Lopez (Arabako Ahaldun Nagusia .EAJ) Angel Garcia Tabernero (Ingeniaria), Blanca Ugarte (euskaltegiko zuzuendaria), Jose Mari Mouriz (ekonomilaria), Edurne Castillo Aldasoro (abokatua), Iñaki Otsoa Ibarzabal (EAko kidea), Raul Arkaia (kazetaria), Pedro Portilla (UDA-Trebiñu), Felix Placer (teologoa), Estitxu Breñas Glz. De Zarate (GEU aldizkariko zuzendaria), Xabier Otsoa de Alda (masoterapeuta) Jon Escobosa (ekonomilaria) Rosa Mª Gonzalez (Aralar-Aratz taldekoa) Jose Luis Ezpeleta (komertziantea) Adolfo Otsoa (EAkidea), Rosa Maria Ibarzabal (EAkidea), Gaizka Gonzalez (Aratz taldekoa), Unai Grajales (Gasteizko EAJko zinegotzia), Jose Luis Lopez de Heredia (Apaiza), Jone Zamarbide, Edurne Gonzalez de Azilu, Maria Luisa Alvarado Herran Esther Roduifuen Ortega, Unai Benostepieta, Javier Pascual Garcia, Modesto Garcia Marañon (Hiruko idazkaria), Durne Garcia Artal, Fernando Arraiz Torres, Inma Barbadillo Aiala, Iñaki Prusilla (Gasteizko zinegotzia-EAJ), Bixente Jimenez Larrea, Esther Perez Cuadrado (jostuna), Maria Luisa Perez Cuadrado, Raimundo Uribe Lopez de Gereñu (enpresaria), Begoña Oleaga Diaz de Zugazua, Iñaki Sanchez (finantzia kudeatzailea), Garazi Martinez Balluerka (ikaslea), Ruben Rico Gutierrez (ikaslea), Antzoka Gorostiza Miranda (abokatua), Aila Martinez Ballueka, Pilar Martinez Lizarriturri, Enkarna Lalinde Solana, Elene Aginagalde Aizpurua, Lorea Garate, Julio Txurruka (industiaria), Fernando L. de Luzuriaga goikoetxea, Mertxe Griana Antolin, Maria Jesus Aldasoro (sastrea), Imanol Barrutia Uriarte (irakaslea), Marta Bajo (EAJko kidea), Iñaki Iriarte (saski-baloi entranatzailea), Roberto Oñaederra (Euskadi Irratiko kazetaria), Roberto Gonzalez de Viñaspre (Trebiñu- filologoa), Esther Igarzabal, Peio Mari Olaeta (injeniaria), Ramon Berriozabal Azpitarte (EAJko kidea), Jone Berriozabal (EGIko kidea,legelaria), Eduardo Medinabeitia (historia katedraduna), Elena Peciña (irakaslea), Iñigo Martinez Cerrillo, Miren Udaeta, Asier Letona, Amaia Gonzalez de Tejada, David Ruiz Sanchez, Bixente Jimenez Larrea, Alfredo de Heredia, Juan Jose Lasagabaster, Miguel de Agirre, Andres Ruiz Ruiz, Juan Mari Agirre Baztarrika, Joaquin Arratibel Segura, Koldo Martinez de Contrasta. Nerea Martinez Cerrillo, Oier Azkarraga Grajales, Kepa Gordejuela (Legebiltzarkide ohia), Jose Antonio Apraiz Oar (sendagilea), Mertxe Triana Antolin, Fernando Lopez de Luzuriaga Goikoetxea, Trinidad Cimavilla, Daniel Martinez Villareal, Mari Carmen Cimavilla, Oskar Bañuelos (kazetaria), Ruben Rico Gutierrez, Agustin Gil (irakaslea), Mertxe Iturrate (EAko zinegotzia, Zuia) Gaizka Barañano, Aitor Idigoras,

Bizkaia:(255)

Iñaki Azkargorta (Ikastolen bultzatzailea), Mikel Zuluaga (gizarte mugimenduetako kidea), Igor Ahedo ( EHUko irakaslea), Balen Herran (empresaria), Alex Carrascosa (Gernika Gogoratuz taldeko kidea), Pako Letamendia (Ortzi) (EHUko irkaslea), Aitor Lores Iturralde, Jon Andoni del Amo (Irauli), Sabin Intxaurraga (Eusko Jaurlaritzako sailburu ohia), Joseba Tobar-Arburu (EHUko irakaslea), Iñaki Bilbao (EAJ-ko burukide ohia), Zelai Nikolas (legelaria), Jon Nikolas (Euskaria), Jon Escudero (jubilatua), Aitor Olague (desobedientzialaria), Inma Barrena, Arantxa Ezkurdia, Julen Aresti, Javier Valle Abrisketa Joxean Lozano, Jose Landaluze (enpresaria), Jon Mirena Lores (margolaria), Jon Ander Garraizar (irkaslea), Koldo Nabaskues (EKA), J. Mari Olaskoaga, Joserra Lopez-Larrinaga (Bizkaiko Batzar Nagusietako lehendakariordea) Tasio Erkizia (Batasuna) Marisol Elorriaga (Euskaria) Iker Lores(irakaslea) Mikel Lezamiz, Angel Zelaieta, Iñigo Santxo (Abokatua) Jon Koldobika Arteaga (EAJko kidea) Raul Uribetxebarria, Maitane Mardaras, Begoña Agirre Markaida, MªIsabel Aretxabala, Garbiñe Iturralde, Mª Carmen Zulueta, Luis Mari Landaluze (irakaslea) Jose Jabier Txapela Javier Santamaría (euskalgintza) Koldo Rodriguez (euskaltzale errepresialatua) Beatriz Garate Jasone Ibarra Maria Elena Ibarzabal Francisco Javier Rodriguez Lizundia, Joseba Batiz, Xabier Errementeria (ekonomilaria) Iñasio Elgezabal (langilea) Iñigo Urrutia (EHUko irakaslea), Leo Barcena, Joseba Barrenetxea, Ramiro Cardona Cavia, Txetxu Urkiola Jaio, Koldo Beaz (sendagilea), Aitor Duñabeitia, Nuria Sainz de Sanmartin, Jose Luis Franco Ibarzabal, Patxi Bengoetxea Leza, Igor Lauzirika (euskara irakaslea) Iñaki Ezkurra (funtzionaria) Eusebio Gorospe Marga Urkiola, Ander Uriarte, Jokin Gorozika (EHUko irakaslea) Javier Hormaza, Xabier Arrinda (idazlea) Maria de Rafael (administraria) Sabin Kortabitarte (industria teknikaria) Maritxel Gonzalez Intxausti, Xabier Bizkaia, Ainize Madariaga, Jon Artetxe Menika (LABeko ingurumen arduraduna) Hareitz Kortabitarte (zinegotzia) Juan Felix Gorostiaga Atutxa (enpresaria) Fernando Salegi (Eguzki talde ekologistako kidea) Entzi Zubiri Ibarrondo (Euskalgintza) Eli Azpiazu (diseñatazilea) Xabier Amuriza (bertsolaria) Nahikari Ayo (betrsolaritza irakaslea) Iratxe Ibarra (UEMAko kidea) Iñaki Aginaga (Gatikako alkate ohia- EA) Amaia Arruza, Joseba Goñi (Herria 2000 Eliza) Jexux Mari Zalakain (Herria 2000 Eliza) Igor Landaluze, Gotzone Ajuria Elorrieta, Uxue Urrutikoetxea (arte sortzailea) Pedro Mari Urrutikoetxea (ingeniaria) Luis Maria Aizpuru Apestegi, Unai Ziarreta (EAko idazkari nagusia) Kerman Garbizu Landeta (Euskariako kidea) Rosi Basurto Zuburruti, Luis Oinandia Franco (kirolari beteranoa) Maria Tere Goitia Zubiaur, Lorenzo Petralanda Lizundia, Jokin Arruti (aparejadorea), Jon Mikel Uria (Kontsultaria) Xabier Basañez (BEC-eko Zuzendaria) Roberto Ruesgas Arnaiz (logopeda) Roberto Gorbea Arzubieta (ekonomilaria) Juan Carlos Latxaga (kazetaria) Roberto Latxaga, Azucena Serrano Garcia, Jon Porset LLantada, Noemí Etxebarria (sindikalista) Begoña Basañez Jose Angel Viguera Olivan Alex Cerdeño Crespo (Basauriko zinegotzi ohia-EA), Juan Ramón Atxa, Daniel Rementeria Ortiz Begoña Sanchez Arnaiz (ELAko kidea) Jabi Ocejo Larrabeiti., Eilon Basurto, Jon Artza Bikandi (Aralarkidea) Joseba Azkarraga Etxegibel (soziologoa) Andoni Canales, Alberto Elorriaga Atxuategi, Juan Karlos Goienetxea (Bermeoko alkate ohia-EA) Teresa Ayo Isuskiza, Julen Olague Fullaondo (langilea), Itziar Fernandez Mendizábal (E.Jaurlaritzako funtzionaria), Gotzon Lores Iturralde, Txutxi Ariznabarreta (LAB-eko komunikazio arduraduna), Jose Mari Arrate (Athletic-ekopresidente ohia), Jurgi Agilar (irakaslea), Anjel Bergaretxe Agirregabiria, Berta Garcia, Israel Brull (zinegotzia-EA), Pello Kortabitarte, Julian Ibarrola Eguzki Marái Gomer Garrido, Naroa Zuloaga Salsidua, Antonia de las Heras, Begoña Larrea, Mari Carmen Santamaría, Iñaki Loizate Soloeta, Rosi Aramburu, Feli Diez Alonso, Maite Aramburu, Iñaki Belasko, Juan Angel Bizkarra, José Barandita Subyaga, Ana Basaldua, Begoña Larrondo Barrena, Ana Martinez Plizan, Maria Teresa Gotilla, Eurkene Iturriaga, Maria Angeles Gorostiaga, Lorenzo Petralanda, Ziortza Vega Olaeta, Jose Luis Zubiaga Llantada, Juan Jose Vega Mendia, Mª Angeles Olaeta, Carlos Gonzalo Moreno, Azucena Merino, Maria Luisa Bilbao, Emili Mardonies Monterrubio, Kepa Ginea Gorriti, Igone Mozo Arostegieta Ioseba Agirrebarrena, Iñigo Iruarrizaga, Jurek Zienkiewicz Artarbe, Fernando Hevia Suarez (Aralar), Sebas Barinagarrementeria, Jose Antonio Retolaza, Jorge Zurieta, Jon Elordi Akordarrementeria (filologoa), Jesús Guinaga, Joseba Gezuraga Uribarren (irakaslea), Arantza Ortiz de Zarate Isasmendi, Javier Anza Ugarte (empresaria), Zaloa Jaka Elorriaga (EAJko kidea), Iñaki Martinez Apeztetxea (Aralarkidea), Jon Bollar (Aulestiko alkatea- EAE-ANV), Jabi Asurmendi Sainz (Ingeniari informatikoa), Agustín Ozamiz (Deustoko Unibertsitateko irakaslea), Iñaki Zarraoa (Getxoko alkate ohia, EAJ), Albero Ezkurdia Goienetxe, Cristina Alvarez Herrero, Raul Setien Trueba, Ekaitz Carrasco Perez, Leire Pinedo, Ruben Romero Alonso, Celia Antruejo, Ander Aldekoa Imaz, Mikel Oribe galdona, Oliver Relancio Markuartu, Alberto Lopez Felipe, Ander Moreno del Campo, Jon Martinez Uribarren, Alain Zamorano Barrenetxea, Javier Mendizábal Mateos Arruabarrena, Agustin Ruiz Larringan, Juan Luis Irusta Zarraga, Halasen Aurre Urtzaa, Irati Batiz. Gabirel Ezkurdia Arteaga (Politologoa), Fernando Apraiz, León Hugo Urruñuela, Iñaki laka Gabiola Rocio Luzes, Karla Llanos Etxabe, Maria L. Barzena, Nerea-amaia Jaio Gallano (sendagilea), Mikel Arregi Carneros (erreportari grafikoa), Andoni Saenz Etxebarria, Angel Ovejero, Oier Alberdi Arrieta (nekazal ingenieroa), Asier Gomez Barrenetxea, Karlos Xabier Iñiguez Rui-Wamba, Juan Karlos Perez Alvarez (EAko kidea), Enero Zarraoa Garmendia (EAJko kidea), Pello Mugarza (filologoa), Ramón Zamorano Vega. Irune Barrenetxea del Campo. Eloi Barrenetxea Murgia . Encarnación del Campo. Agurtzane Mujika Diaz. Edurne Muiños Ruiz. Nagore De Pablos Bustos. Elisa Acedo López. Lourdes Egiguren Arano, (Elantxobe, zinegotzia), Iñaki Elorriaga, Iker Hidalgo Egurrola, Alfonso Hidalgo Rementeria, Rosa Mari Egurrola Iturrarte, Koldo Bilbao Uriarte, Igotz Zorrozua, Kepa Martinez de Lagos, Jon Pedrosa Gonzalez (Santurzi, ikaslea), Igotz Ziarreta, Mila Barrueta, Julen Aresti Escudero, Koldo Garai, Asier Artetxe Aldekoa, Elisa Sainz de Murieta (geologoa), Victor de Diego (musikaria), Bitor Goti Aranzeta, Gorka Ioseba Bakero, Anselmo Amezaga, Carlos Berrizbeitia, Elixabete Moral, Jon Bizakrguenaga Etxabe Maria Elena Palacios, Jon Ander Etxebarria, Maria Angeles Ispizua Asteinza Bittor Madariaga, Mader Zubiaurre Egizabal, Adriano de Mata,

Ipar Euskal Herria(82)

Andde Sainte Marie (AB), Mertxe Colina (AB), Jose Mari Ostolaza (Eltzegor taldea), Annie Puyo Arluziaga, Gorka Torre (demo), Mikel Asurmendi (kazetaria), Laida Agerretxe (demo), Juliette Bergougnan (irakaslea), Manex Pagola (Iparraldeko EAko presidentea), Haritz Camblong (EA), Aitor Sarasua (bertsolaria eta irakaslea), Txema Egiguren, Julen Madariaga (Euskaria), Menane Oxandabaratz (AB), Jakes Abeberry (Miarritzeko auzapez ordea), Aña Mari Grenié (AB-ko kidea), Xabier Wolf Izagirre, Ximun Bergouignan, Pantxo Karrere (abeslaria) Peio Ospital (abeslaria) Patxi Oillarburu, Aizkorri Maiztegi Arbelaitz, Iñaki Uria Mentxaka, Ane uribetxeberria, Ana Uiugarburu, Javier Otazo, Xabier Irastorza, Iera Uria, Pierre Etchelopar, Mikel Torre (Ezker Abertzalea) Louis Bellecave, Alain Proust, Aña Proust, Auxtin Bergaretxe, Koxe Idoate, Mari Jose Baurko, F. Uria, Jean Francois Larrondi, Dominika Mendiboure, Floreal Luzon, Jon Etxebeste, Lucas Imanol Etxebeste, Melly Etxebeste, Maite Maidagan Alberro, Julio Bakedano, O. Duperou, Patxi Bidart, Laurent Arinôrdoki, Antton Amestoy, Uhaina Tonnerre-Araina, Peio Irigoien, Haritza Galarraga, Enrike Blanco, Maria Luisa De la Torre, Koxe Elizagarai, Nidia Espuius, Mikel Atxega, Angel Mª Perez Gonzalez, Xabino Zubillaga, Luis Barrandolla, Kontxi Goñi, Janamari Etchele , Katti Larrener Calarzo, Iñaki Aristizabal Iriarte, Julen Gallego, Jesus Bidaola Atxega, Fernando Lopez, Beñat Negelua, Frantxua Canus, Andde Galant, Ani Iputxa, Pantxika Prat Panpi Laduxe, Xabi Soubelet Papax Pagoaga, Katti Pagoaga Iturralde, Kontxi Sobrino, Amaia Butron, Mª Jose Arana Etxebarria, Irune Martinez Etxarri (EAko kidea), Txomin Peillen (idazlea, euskaltzain osoa)

Gipuzkoa : (235)

Xabier Huizi (MOC taldekoa eta EHUko irakaslea) Niko Iriarte (Ekonomilaria), Peio Albite (AUB), Xabier Sarasua (Aralar), Joseba Ossa (itzultzailea), Txema Auzmendi (Kazetaria), Mikel Lezamiz, Inazio Arregi, Xabier Vazquez (desobedientzalariak), Ibai Iztueta (irakaslea), Paulo Iztueta (idazlea), Agurtzane Jaio (iraskalea), Ismael Manterola (artista eta EHUko irakaslea), Jaun Karlos Alduntzin (Pasaiako alkate ohia-Udalbiltza) Koldo Aldabe (kazetaria), Xabier Oleaga (kazetaria eta irakaslea), Ibon Ostolaza (Bai Euskal Herriari), Imanol Murua Uria(Berriako kazetaria), Fernando Olalde (ekonomilaria) Jose Mari Rivadeneya (MOC kidea eta EHUko irakaslea) Xabier Soroa Etxezarreta(irakaslea.LABeko delegatua), Asier Santillan (zuzenbidean lizentziaduna), Junkal Lekuona, Juan Mari Irigoyen (idazlea), Anjeles Iztueta (Hezkuntza Sailburu ohia) Dani Berasategi (langilea) Aitor Ilarreta (euskalgintza) Mentxu Zorita (diseñatzailea) Enrike Lertxundi (abokatua) Endika Yoldi (Euskaria) Gorka Azparren Olaizoala(langilea) Patxi Azparren Olaizola (Euskaria) Idoia Lasa (sukaladaria) Jaione Isazelai (historialaria) Aitzol Goikoetxea (diseñatzailea) Peio Mindegia (herri mugimendua) Martxel Toledo (ESAIT) Leire Salamanca, Unai Asurmendi (kirol teknikaria) Idoia Jauregi-Arraburu (administraria) Alain Urizar Oleaga, Iratxe Aranburu Epelde (kirolaria). Xabier Ikatzategi (Lokarriko kidea) Enara Azkarate, Xabier Urkizu (komertziala) Eneko Aierbe (euskalgintza) Kontxi Arratibel Dorronsoro (Etxekoandrea) Begotxu Olaizola (hizkuntzalaria) Joseba Iñaki Martiarena, Iñaki Zabalo, Daniel Hernandez Kamio Jose Mari Iturriotz (irakaslea) Iñaki Azkarate (Munibe aldizkariko zuzendaria) David Alonso (MOCeko kidea eta kirolaria) Iñaki Ibarra Unzueta Pedro Etxabe Etxabe (Merketingen aditua) Peio Egaña Sarobe (euskalgintza) Tere Irastorza Garmendia(idazlea eta filologoa) Ainhoa Beola Olaziregi (Aralarkide) Begoña Kortajarena (irakaslea) Miren Segurola, Fernando Agirre, Aitor Goenaga, Andoni Ibarguren (Zarautzko Arlarkidea) Begoña Aizpuru Goldarazena (ELAko kidea) Arkaitz Millan Etxezaharreta (Donostiako zinegotzia-EA) Ernesto Merino Amiama (Aralarkide) Gorka Otxoa, Mikel Hoyos , Pello Gorrotxategi Mitxelena, Ainitze Azurmendi Alustiza , Josu Bedialauneta Osa. Jesus Mari Agirrezabala (Debako alkatea-EA) Antton Irizar (Idiazabalgo alkatea) Jose Luis Elkoro (Bergarako alkatea ohia-Batasuna) Miren Irazusta (irakaslea), Victoria Mendoza (psikoterapeuta), Yolanda Zorita Arratibel (Arkitektoa), Iñigo Iñurrategi (Arlarkidea), Xabier Alegria (Batasuna), Julen Murua Ruiz de Gauna (LABeko kidea), Oxel Erostarbe (Elgetako zingotzia-Aralar), Juan Martin Elespuru (idazlea), Milagros Izagirre Uranga, Luis Miguel Saenz Legarda-Huiti-(ELAko kidea) Mª Jesús Bergaretxe (langilea), Karmele Aranburu, Jose Mari Peña Iriarte, Aintzane Ezenarro (Legebiltzarkidea- Aralar), Xabier Iribar Arrotegi, Pepi Garate Esnal María R. Galardi, Aitor Mokoroa Gonzalez, Nahikari Otaegi Tena, Txaro Estolaza, Iratxe Retolaza (EHUko irakaslea), Ixazio Balerdi Oronoz, Urko Lopetegi Campano, Jokin Sarasola Martinez, Leire Gutierrez Retolaza (irakaslea), Oskar Salinas Plazaola, Teresa Toda Iglesias (kazetaria), Rufino Elizalde, Imanol Galarraga, Edurne Lopetegi Zubiladia, Miren Agirre Iturriotz, Alazne Iturriotz Lauzirika, Matxus Zeberio Aierbe, Jon Urrusolo Santos, Pilar Sanz, Juan Prieto. Ruben Etxaniz Etxaniz, Iñigo Arregi Imaz, Enara Minguez Aranberri, Sebas Etxeberria Olasolo, Amagoia Aristegi Ibarguren, Maite garaiondo bastida, Itxaso Arrizabalaga Zenarruzabeitia, Ainhoa Izagirre Izagirre, Aitor Oteiza (bai Euskal Herriari), Ainhoa Muñagorri Zabaleta, Patxi Mujika Ezkurra, Pantxika Alduntzin, Maialen Azpiolea martirikorena, Edurne Urdanpileta malkorra, Ainhoa Aranzabal Duran, Larraitz Dorronsoro Aierbe, Marian Almandoz Etxebeste, Miren Zabala, Angel Vicente, Mikel Goenaga Aranburu (Aralar) Eneka Aranzabal Conde, Izaskun Soraluze, Ioxean Agirre, Luis M. Aristegi, Itziar Repolaza, Ignazio Gutierrez Abana, Asier Legaria LLorente, Etxegoein Esnaola, Arantza Auzmendi Pagola, Angel Cano Mioles, Iñaki Lopez de Luzuriaga,. Arritxu Zurbano Artetxe, Armando Martinez marín, Txomin Gangoiti, Jose Mª Zurutuza Solabarrieta, Josemi Azkarate Intxaurrondo, Karmen Iturbe Bengoa, Sara Isuzkiza Makazaga, Arantza Elortza Olabe, Kontxi Isuzkiza, Gregorio Plazaola Irizar, Iraide Olaizola Sudupe, Idoia Elkoro, Joxan Ugarteburu, Luis Markiegi, Mª A. Ugarte Iratzabal, Aiñaki Gabilondo Oregi, Carmen Aiastui agirre, Mª Concepción Cortazar, Migel Mendibil, Jesus Esnal Uranga (EAkidea), Carmen Apellaniz (jubilatua), Mikel Martin Egurza (abokatua), Nora Madariaga( ikaslea), Itziar Apellaniz (pedagogoa), Ibon Lopetegi Aierbe, Gloria Rodriguez Alvarez, Inazio Ugarte Guridi, Xabier Garitano (sindikalista), Luis Alberto Elorza (sindikalista), Jokin Errasti (sindikalista), Josu Aztiria, (ekonomilaria) Andoni Eizmendi Etxeberria (sindikalista), Miren Cristobal Txurruka, Josu Cristobal Txurruka, Gorka Gonzalez Lekunberri, Oier Garmendia Zulaika, Javier Estebanez, Harri Fernandez Iturralde, Irati Aizpurua, Eider Aizpurua Alkezar, Arantxa Zabalza Artola, Xoxe Estevez (Historialaria, Deusto irakaslea), Xabier Olaizola (EAJko kidea) Gorka Alvarez Aranburu, Begoña Olamusu, Koldo Azkue (idazlea), Mikel Ariztegi Perez, Lourdes Garai, Ibon Manterola, Enetz Ezenarro Arriola, Anttxon Fernandez Lasa, Koldo Arrazola Etxeberria, Xabier Oñativia Bagües (psikologoa), Joxemari Muxika Arrieta, Joseba A. Garaialde Manterola (enpresaria), Delfín Jaular (sindikalista), Ainoa Larrañaga (Irauliko kidea), Romualdo Larrañaga Zubizarreta, Javier Errazu, Agurne Barruso (Bergarako alkatea, ANV-EAE), Iñaki Otamendi ( Bidehelburu taldeko kidea), Angel Rekalde (idazlea), Xabier Bilbao Sagastiberri, Ibon Arregi Zubimendi, Leticia Nebreda, Mikel Arizmendi, Eider Mendoza (EAJko legebiltzarkidea), Txaro Arteaga (Emakundeko zuzendari ohia), Begoña Garmendia Vazquez, Eñaut Agirre Iturrioz, Jon Iruretagoiena, Itziar Ajuria Garate, Joxian Oiz Arruti (irakaslea), Juan Mari Picabea, Alain Ulazia (irakaslea) Bittor Milo Urkiola, Mikel Zurbano (EHUko irakaslea), Eneko Haritza Garaialde Etxaburu, Eñaut Beloki Lizarralde (administrazio teknikaria), Juanma Peluaga Casares, Maite Lopetegi Zubialdia, Josune Beratarbide Goienetxe Aitor Garcia Uralde (irakaslea), Kontxi Ubillos (irakalea), Pello Urizar (Eusko Alkartasuneko idazkari Nagusia), Alejandro Urrusolo. Joseba Urrusolo (euskal preso politikoa), Carmen Gisasola (euskal preso politikoa), Haritz Perez Martinez (GAko kidea) Nekane Altzelai (Legebiltzarkide ohia), Manu Martin, Patxi Hipolito,

Nafarroa:(100)

Itziar Gomez ( Nafarroa Bai eta Aralarkidea) Bittor Leal (abokatua- Udalbiltzako kidea) Karlos Garikoetxea (lehendakari ohia), Mariné Pueyo (ANVko zinegotzia) Benito Uterga (LAB) Jesús Lezaun (teologoa) Josu Garin (Antzerki zuzendaria) Josu Noain (Euskaria) Iñigo Zabaltza (legelaria) Pablo Asian (sindikalista) Xabier Berruezo (abokatua) Txema Landa (Euskaria) Patxi Martinez (komertziantea) Begoña Errazti (EAko presidentea) Ekintza Landa (bertsogintza) Begoña Huarte (gizarte mugimenduak) Jose Mari Erdozain (Herria 2000 Eliza) Mikel Mendibil ( arte egilea) Pello Garces Castillo (hosteleroa) Patxi Erdozain (herri kugimendua) Pilar Lezaun (irakaslea) Javier Irizar Iruin (ikaslea) Juantto Saez Palacios, Teresa Garcia de Eulate, Miguel Angel Apeztegia, Javier Iriarte Sansinenea (kultura teknikaria) Antton Erkizia Almandoz , Alberto Puyada Iribarren (sindikalista) Patxi Goñi (LABeko kidea) Maite Mendiburu Elizalde (irakaslea) Virginia Jimenez (sindikalista eta irakaslea) Alberto Goñi Diez, Juantxo Merino Iriarte (LABeko delegatua), Joseba Otano Vilanueva (sindikalista), Jokin Elarre (abokatua), Iñaki Iribarren Galbete Josu Gonzalez Merino, Peio Karrera Rubuio, Mª Jesus Ziriza Fernandez, Ilargi Iraizoz Xabier Etxebarren Otin, Ainara Calvo, Enrike Lopez, Tomax Romero, Oskia Etxebarria, Rosa Meridro, Ana Maria Osa, Alberto Madariaga Mugarza, Asunción Abascal Pradera, Ana Carrondo Barrena, Gloria Otazo, Garbiñe Aleman, Garbiñe Azpiroz, Jose Julian Genua Rezola, Patxi Zabaleta (Aralarreko koordinatzailea) Maritxel Castello Goienetxe, Martin Letona Olano, Jon Abril Olaetxea (Aralar), Mª Asun Gaitzia Arregi, Mª Jesus Zabaleta Zabaleta, Elena Ugarte Paez, Carlos Santander Lizaso, Silvia Marañon, Kiren Jauregi Kintana, J.M: Mariñelarena Gartziandia, Manuel Campos Araña, Mariano Santano, Kepa Ruiz de Larrinaga, Ixabel Iribarren Imaz, Enrike Fernandez de Garaialde. (Enrike Zelaia musikoa), Mikel Irujo Arezaga (Eurodiputatua, EA), Fermin Ziaurriz, Bakarne Ziaurriz, Marias Luisa Mangano (Nafarroa Bai-parlamentaria), Anabel Lumbreras Cortes, Aurora Arretxea Oteiza, Patxi De Vicente Arbeloa, Rafael Paredes, Iratxe Batiz, Joxe Mari Esparza (editorea), Andoni Kasi Perez de Eulate, Ino Illanes Larrasoain, Ricardo Asiain, Cristina Urdaniz Olague, Mikel Martinez-Barranco Garaikoetxea, Pablo Martin Galiana (teknikoa), Oihana Barrios Salinas (psikologoa) Nekane Garmendia Mujika, Patxi Ventura sanjuan (EKAko kidea), Izaskun Yaben (musikaria), Karlos Agirre, Miren Iñake Martinez, Jose maria Compains Rolán, Eva Aranguren (Nafarroa Baiko talde iraunkorreko kidea .EA), Jokin Aranguren (Sortzen Ikasbatuazeko kidea), Iosune Berruezo, Yoli Duval (Lizarra), Julio Urdin Elizegi,

Diaspora:(622)

Cesar Arrondo (Argentinako La Platako unibertsitateko irakaslea) Mikel Ezkerro ( Buenos Aires,Argentinako EAko kidea) José Domingo Ormaetxea ( Mar del Plata,Argentina-EAJ) Santiago Bereziartu (Rosario, Argentina-Ezker Abertzaleko kidea) Luis Mari Bahon (Toledo) Joseba Larrondo (Catalunya) Fabio Javier Etxarri (Argentina) Carlos Arturo Martinez (Buenos Aires.Argentina) Mikel McCay (Eire) Eamonn McCay (Eire) Michael Mccay (Eire) Leandro Etchichury (Buenos Aires.Argentina) Rufino Isidro Abaroa (Argentina) Miren Iñake Martinez (USA) Irati Garaizar( Australia) Ziortza Landaluze (sendagilea, Catalunya) Rodrigo Zarate (Argentina) Veronica Domingo Ormaetxea (Legelaria.Mar del Plata.Argentina) Damian Cebey (san Nikolas.Argentina-epailea) Francisco Saralegi (Argentina) Norma Beatriz Rios (Buenos Aires.Argentina) Juan Carlos Huarte (Argentina) Oscar Usetxi (Ingeniaria-Madrid) Martha Agote Errekaborda (Argentina) Mario Daniel Elizalde (Argentina) Iñaki Gorostidi (Errioxa) Carlos Alberto Chaves (Argentina) Pedro Mauregi Larranda (La Plata.Argentina) Nelson Martin (Colombia) Federico Borrás Alkain (Argentina, abokatu eta kazetaria) Juan Carlos Ibarrola (Buenos Aires.Argentina) Dario Artiguenave (kazetaria- Argentina) Jon Mitxeltorena (Catalunya) Jose Ignacio Sagastume (Suipacha.Argentina) Eduardo Torry (Argentina) Tomas Zugaza-Artaza (Peru) Marina Teresa Baratce (Argentina) Monika Aspiazu (Lapridako Euskal Etxeako presidentea-Buenos Aires) Claudio Etxeberria (Chile), Aitor Aramaio Bilbao (la Plata.Argentina), Iñaki Aramaio (Kazetaria.La Plata.Argentina), Elena Bilbao (euskal dantzen irakaslea-Argentina), Hector Daniel Altamira (Argentina), Gustavo Ilintxeta ( Bazko-etxea. La Plata.Argentina), Pedro Maria de Agirre (Topografoa-Argentina), Juan Ramón Escudero Alzola (Argentina), Alizia Gastellu (Argentina), Jose Joaquin de Aguirre (Argentina), Cecilia Massonneau (Irakaslea, La Plata-Argentina) German Gurmindo Arana (Ongi Etorri-etxea. San Pedro-Argentina), Iñaki Aramaio Bilbao (Argentina), Sebastián Español (Argentina) Lucas Ayestaran (Olavarria-Argentina), Ana María Esain (Argentina), Mauricio Broquelaire (La Plata-Argentina), Marian Aranburu Derteano (Valentzia), Ignacio Uriarte (Argentina), MªEugenia Cruset (Argentina). Florencia Galvan Darichon (Paraná ?Argentina), Carla Jimena Etcheverry (Argentina), Fernando Lizarbe (Rosario.Argentina), Eduardo Diaz de Lezana (Argentina), Celia Inés Escudero (Argentina), Norberto Olaizola ( Buenos Aires,Argentina. musikaria), Liliana Rouan Narberburu (Argentina), Victor Larrea (apaiza, Perú), Maite Ariznabarreta (Mar de Plata, Argentina), Julian Dario Molinari Basterra (B. Aires, Argentina), Mariana Fernandez Castelli (irakaslea, Argentina), Santiago Romero Bourdieu, (Argentina). Santiago Etxabe (Argentina). Pedro J. Oiartzabal (Historian Doktorea, Reno,USA), Griselda Inés Arrondo (Laprida , Argentina), Miren Lore Markiegi, (Bahía Blanca, Argentina), Gustavo Provitina (La Plata, Argentina), Olga Santxotena (Argentina), Jose Lizarzaburu ( euskal Etxea Lima-Peru), Martín Epeloa ( Argentina), Daniel Ahuntxain (Montevideo-Uruguay) Amalaia Sagardoy (Santa Fé-Argentina), Eduardo Ruben Ordoki (La Plata-Argentina), Fernando Ortiz de Guinea (Rosario, Argentina), Jose Luis Etxaide (Montevideo, Uruguay), Mikel Ugarte (Argentina), Martin Caruso (Argentina), Jesús Lasaga Balategi (Puerto Rico), Maria Lujan Izagirre (Argentina), Gloria Zuazola (Montevideo, Uruguay), Julio Vicente Esnaola (Argentina), Mariano Silva-Torrea (Argentina), Gabriel Papini Jauregiberry (Argentina), Carlos Garate (Argentina), Edurne Zenikazelaia (Argentina), Nelba Kalonge (Chivilcoy-Argentina), Jose Maria Letamendia (Chivilcoy-Argentina), Jose Mari Beloki (Cañuelas, Argentina), Patricia Bargero (Argentina), Sergio Rekarte (Villegas.Argentina), Yanina P.Castro (Argentina), Nekane Olazar (Villegas-Argentina), Ana Ortiz de Guinea (Argentina), Ernesto Ortiz de Guinea (Rosario, Argentina), Susana Beatriz Zeberio (Argentina), Jose Andrade (Argentina) Elba Mokoroa (Argentina), Graciana M. Goikoetchandia (las Floreseko Euskal Etxeko presidentea.Argentina), Oskar Ormaetxea (Argentina), Javier Salvarredi Astargo (Mendoza, Argentina), Alberto Etxezaharreta (Argentina), Fernando Noya ( abokatua,Argentina), Elene Kortejarena (9 de Julio.Argentina), Alejandro Somonff Roa (Argentina), Nestor Ignacio Etxeberria (Argentina), Begoña Ayensa Gomez (Argentina), Favio Javier Etxarri (Chaco-Argentina), Silvia Regoli Roa (Santa Fe, Argentina), Luis Arturo Etxebarria (San Luis, Argentina), Verónica Zulaika Urdanpileta (Argentina), Pedro Espondaburu (Rauch, Argentina), Hernán Pablo Bideberripe (irakaslea, La Plata), Javier Zabalza (Argentina), Adriana Mariana Osen (Argentina), María Ofelia Mozzati Etxarri (Argentina), Guillermo Canut (Argentinako EAko presidentea), Sonia Marisa Goyenetxe (Argentina), Teresa Otazo (Argentina), Gladys Uria (Argentina), Vilma Sanz (La Platako Unibertsitateko irakalsea), Hector Karrikaburu (Belgrano,Argentina), Guillermo J. Ortiz de Guinea (Rosario ?Argentina), Guillermo Ortiz de Guinea (Rosario), Pablo Erico (Argentina) Silvina Bordenave Argentina), Mariana Erneta ( Tres arroyos.Argentina), Marcelo Mansilla Lanz (Marde Plata-Argentina), Jose Luis Palermo Urtasun (Argentina), Barbara Ortiz de Guinea (Rosario), Valeria Ortiz de Guinea (Rosario), Alicia Gonzalez Theyler (Argentina), Cristina Malgor (Mar de Plata-Argentina), María Teresa Vallet (Rosario, Argentina). Inés Maria Mosso (Argentina), Carlos Mariano Oillataguere (Ayacuchoko Euskal Etxeko presidentea-Argentina), Susana Cano Garramuño (Rio Negro-Argentina), MªFlorencia Etcheverry (Argentina), MªVirginia Arribillaga (Argentina), MªCristina Duhalde (Argentina), MªEugenia Losinno (Argentina), Manuela Añiz (Argentina), Beatriz Mirta Boado (Argentina), Nerea Grassi de Goikoetxea (Argentina), Silvia Diana Garralda Astorkiza (Argentina), Laura Karina San Pedro (Mar de Plata.Argentina), Martin Jaka ( Argentina), María Ester Arrondo (Argentina) Tomás Barrena (Laprida-Argentina) Aida Herrero (Laprida-Argentina) Omar Moura (Laprida-Argentina) Ana Martina Larraza(Laprida-Argentina) José Irazabal (Laprida-Argentina) Mabel Jorge (Laprida-Argentina) Gustavo Irazabal (Laprida-Argentina) Alicia Mendioroz (Laprida-Argentina) Edgardo Larraza (Laprida-Argentina) Adrián Arostegui (Laprida-Argentina) Eduardo Martín (Laprida-Argentina) Sonia Villavicencio (Laprida-Argentina) María Susana Mendizabal (Laprida-Argentina) Rita Jaureguizar (Laprida-Argentina) Hilda Eyherabide (Laprida-Argentina) Betiana Artola (Laprida-Argentina) Juana Elortegui (Laprida-Argentina) Yanina Salaberri (Laprida-Argentina) María Cecilia Ibaldo (Laprida-Argentina) Cristina Damborearena (Laprida-Argentina) Susana Igartúa (Laprida-Argentina) Rita Manfur de Arostegui (Laprida-Argentina) Gladys Teuly (Laprida-Argentina) Rodolfo Bordacahar (Laprida-Argentina) Lisandro Corriente(Laprida-Argentina) Martín Adrián (Laprida-Argentina) Ricardo Ibaldo (Laprida-Argentina) Elsa Eyherabide (Laprida-Argentina) Alba Galeti de Larralde (Laprida-Argentina) Telma Lahitte (Laprida-Argentina) Jorge Azpiazu (Laprida-Argentina) Fernando Mendoza (Argentina), Maria Elena Echeverry de Irujo (Eusketxeko presidentea.Buens Aires), Juan Esteban Duhalde (Argentina), Susana Iturrioz (Argentina), Alicia Ruiz Moreno (Argentina), Bernabé Castillo (Argentina), Ernesto Argüesto (Mar Del Plata , Argentina), Cristina Arrua Uresandi (Argentina), Juan Ignacio Aresti (argentina), Griselda Olaziregi (Argentina), Juan Manuel Iriart (Mar de Plata, Argentina), Luciana Berigos (Mar de Plata) Nelida Elba Fernandez (Mar del Plata) Omar Canto (Mar del Plata) Virginia Ana Tomasin (Mar del Plata) Carlos Fernandez (Mar del Plata) Gaston Maximiliano Rojas (Mar del Plata) Maria Lorena Muños (Mar del Plata) Natalia Margarita Teletxea (Mar del Plata) Alexis Samuel Suarez (Mar del Plata) Ramón Fernando Menendez (Mar del Plata) Esmeregildo Aragón (Mar del Plata) Olivia Beatriz Martinez (Mar del Plata) Maria Celeste Aguirre (Mar del Plata) Braian Nahuel Aragón (Mar del Plata) Facundo Nahuel Rodriguez (Mar de Plata) Noelia Rodriguez (Mar del Plata) Fabian Gallego (Mar del Plata) Orlando Russo (Mar del Plata) Estegidio Aragón (Mar del Plata) Romina Valeria Miranda (Mar del Plata) Diego Peppe (Mar del Plata) Juan Carlos Carballo (Mar del Plata) Cristian Alejandro Goncalves (Mar del Plata) Andres Raul Selpa (Mar del Plata) Reina Azucena Aragón (Mar del Plata) Julio Cesar Aguirre (Mar del Plata) Diego Peralta (Mar del Plata) Rocio Anabel Suarez (Mar de Plata) Matias MaximilianoAguirre (Mar del Plata) Vanessa Santillan (Mar del Plata) Roberta Gisselle Signetti Romero (Mar del Plata). (2008an hilda) Elba Nelida Arias (Mar del Plata) Ana María Fernández ? Fernández (Mar del Plata) Eduardo Daniel Costa (Mar del Plata) Roberto Fernández- Fernández (Mar del Plata) Gustavo Adrián Peñaloza (Mar del Plata) José María Domingo Ormaetxea (Mar del Plata) Mariana Domingo (Mar del Plata) Juan Luis Rodriguez (Mar del Plata) Gastón Javier Marinao (Mar de Plata) Cintia Otxotorena (Mar de Plata) Stella Maris Vazquez (Mar de Plata) Esteban Aitor Zapirain (Mar de Plata) Federico Maximiliano Zatloukal (Mar de Plata) Maria Cristina Pierucci (Mar de Plata) María del Carmen Coronel (Mar de Plata) Ariel Contrera (Mar de Plata) Cintia Ornella Marquez (Mar del Plata) Gustavo Angel Santos (Mar del Plata) Vanesa Liliana Mansilla (Mar del Plata) Veronica Adriana Urtariz (Mar del Plata) Paola Edith Suarez (Mar del Plata) Ariel Martinez (Mar del Plata) Ernesto Esteban Zapirain (Mar del Plata) Joseba Kristian Etxebarria (Chaco-Argentina), Eduardo Harreguy (Argentina), Celia Silva Torrea (Argentina), Marta Zeberio (Argentina), Marta Iturralde (Argentina), Miren Alazne Iruretagoyena (Macahin.Argentina) Gloria Eva Arzuaga (Macahin.Argentina) Jose Manuel Arzuaga (Macahin.Argentina) Daniel Arzuaga. (Macahin.Argentina) Andoni Josu Arzuaga (Macahin.Argentina) Norma Arzuaga (Macahin.Argentina)

Mariano Guijarro Arzuaga (Macahin.Argentina) Arturo Perez Aranberri (Macahin.Argentina) Julio Alarcia (Macahin.Argentina) Prudencia María Alvarez de Alarcia (Macahin.Argentina) Carlos Decas (Macahin.Argentina) Daniela Alarcia. (Macahin.Argentina) Gabriel Alarcia (Macahin.2Argentina) Maria Cecilia Etcheverry (Macahin.Argentina) Luciano Alarcia (Macahin.Argentina) Rocio Alarcia. (Macahin.Argentina) Ricardo Alarcia (Macahin.Argentina) Mabel Flores de Alarcia (Macahin.Argentina) Facundo Alarcia (Macahin.Argentina) Daniela Gonzalez de Alarcia (Macahin.Argentina) Ramiro Alarcia (Macahin.Argentina) Imanol Alarcia (Macahin.Argentina) Iñaki Unamuno (Pampa.Argentina) Susana Martinez de Unamuno(Macahin.Argentina) Maite Unamuno (Macahin.Argentina) Virginia Unamuno. (Macahin.Argentina) Alejandro Iruretagoyena(Macahin.Argentina) Rosa Txapartegi de Iruretagoyena (Macahin.Argentina) Sabino A. Iruretagoyena. (Macahin.Argentina) Claudia Jakakortajarena (Macahin.Argentina) Diego Redondo Etcheverry (Macahin.Argentina) María Celia Etcheverry (Macahin.Argentina) Germán Mujika (Macahin.Argentina)

Mirta Perez de Mujika. (Macahin.Argentina) Fernando Mujika (Macahin.Argentina) Mariana Garmendia de Mujika (Macahin.Argentina) Martin Mujika (Macahin.Argentina) Leandra Mariana Perez de Mujika (Macahin.Argentina) Leandro Pablo Sarrikouet (Macahin.Argentina) Amalia Mujika de Sarrikouet (Macahin.Argentina) Carlos María Mujika (Macahin.Argentina) Carlos Alberto Otamendi (Macahin.Argentina) Mirtha Mujika de Otamendi(Macahin.Argentina) Maria Jose Mujika(Macahin.Argentina) Maria Elisa Garmendia de Casenave(Macahin.Argentina) Hugo Casenave (Macahin.Argentina) Ariel Casenave (Macahin.Argentina) Liliana Casenave(Macahin.Argentina) Victoria Casenave(Macahin.Argentina) Nilda N Agirrezabala. (Macahin.Argentina) Roque Fernandez (Macahin.Argentina) Julio Fernandez Agirrezabala (Macahin.Argentina) Carlos Fernandez Agirrezabala (Macahin.Argentina) Maria de las Mercedes Agirrezabala (Macahin.Argentina) Maria F.Peñagaritano (Macahin.Argentina) Maria Milagros Iruretagoyena Peñagaritano (Macahin.Argentina) Jose Miguel P.Iruretagoyena (Macahin.Argentina) Sandra Gigena de P.Iruretagoyena (Macahin.Argentina) Lore P. Iruretagoyena (Macahin.Argentina) Maria V. Garcia Oyarzabal (Macahin.Argentina) Julieta Benvenuto (mar de Plata.Argentina), Marcelo Urkiza (La Plata-Argentina). Alberto Jorge Agirre (Argentina). Marisol Agirre (Neuquen .Argentina) MªLuisa Beheran Yanzi (Argentina), Julio Artola (Argentina), Ana María Iturrioz, (Argentina), Mario Daniel Elizalde (Argentina), Pedro I. Oiatzabal (Argentina), Franciso José Scarfó (La platako unibertsitateko irakaslea), María Josefa Elizalde (Mar del Plata), Ana María Fant (Mar del Plata), Francisco JavierEtxeverria (Mar del Plata), María Dolores Etxeverria (Mar del Plata), Hugo Labrunne (Mar del Plata), Mabel Guillenea (Necoechea-Argentina), Daniela Damiana Domingo Ormaetxea (Mar del Plata) Raul Horacio Mikelay (Otamendi .Argentina), Jorge De Urkia (Mar del Plata) Gloria Rado (Mar de Plata) Ramón Abrego (Mar del Plata) Koldo Martinez (Mar del Plata) Dario Gabriel Arquillue (Mar de Plata) Eduardo Sergio Veiga (Mar de Plata) Luis Omar Ramorino Godoy (Mar del Plata) Alejandro Fernando Ale (Mar del Plata) Oscar Alejandro Costa (Mar del Plata) Anibal Oscar Dascon(Mar del Plata) Noha María Rosa (Mar del Plata), Miren Nerea Sarasua (Mar del Plata), Daniel Etxabarria (Mar del Plata), Diego Bilbao La Vieja (Mar del Plata), Irma Raquel Marino Basualdo (Mar del Plata), Alberto Rubén Torres (Mar del Plata), Irma Susana Torres Marino (Mar de Plata), Ana María Robedo Torres (Mar de Plata), Marco Damian Tolosa Torres (Mar de Plata), Hernan Ramiro Rosende Bravo (Mar de Plata),, Teresa Raquel Bravo (Mar de Plata), Haydee ElenaMarino (Mar de Plata), Maria Augusta Rubiales ( Tandil, Argentina), Hugo Arnedo (Mar del Plata), Maria Yolanda Robedo Torres(Mar del Plata), Dolly Larreina (Mar del Plata), Tito Ibañez (Mar del Plata), Ernesto Larrain (Mar del Plata), Jose Luis Iturria (Mar del Plata), Claudia Hernandez Artazcos (Mar del Plata), Paulo Machado (Mar del Plata), Karina Fernandez (Mar del Plata), Silvina Fernandez Fernandez (Mar del Plata), Juan Abel Urruspil(Mar del Plata), Juan Carlos Pozzi (Mar del Plata), Elena Petrikorena(Mar del Plata), Norma Artazkoz (Mar del Plata), Sara Arbizu Irurzun (Mar del Plata), PilarArbizu Irurzun (Mar del Plata), Emilio Gonzalez Turu (Salta-Argentina), Nuria Maria Serena Baigorria ( La Plata-Argentina), Jorge Cuartucci(la Plata) Alejandro Marcelo Agesta(la Plata) Eduardo Raúl Rodríguez(la Plata) Marcelo Mario Rueda(la Plata) Pablo Tellechea(la Plata) Marcelo Radice(la Plata) Raúl Vázquez(la Plata) Juan Gabriel Romano(la Plata) Virginia Tous(la Plata) Juan Manuel Scotti(Junin-Argentina), Pello Oyarbide (Puerto Rico), Jose Antonio Beloki (Argentina), Maria Elena Sarriegi (Argentina), J.Martin Azarzola (Mar del Plata EAJko kidea), Maximo D. Salcedo, Marcela Zelaieta (Mar del Plata.Argentina), Jorge Raul Oyhenart (Argentina), Lila Miquelez (Marte del Plata.Argentina), María Dominguez (Argentina), Juan Carlos Larramendy (Argentina), Estela Monzón (Mar de Plata.Argentina), Eduardo Larramendi (Chaco, Argetina), Angeles Altuna de Martina (Chaco, Argentina), Esteban Alcuaz (Brandsen.Argentina), Alberto Ospital (Buenos Aires), Beti Paris de Ospital (Buenos Aires), Federico Vulcano (La Plata), Candela Garcia (Argentina), Itxaso Otero Garbi (Mar del Plata), Roque Fernandez (C.Sarmiento), Felicia Eguren (Mar de Plata.Argentina), Javier A. Ayesa (Mar del Plata .Argentina), Sebastian Delgado ( Mar del Plata.Argentina), Jaione Arrieta Galarraga (Mexicoko Euskal etxekoa), Jorge Saratxo (Salta.Argentina), Sergio Sanchez (C.Sarmiento.Argentina), Roque Fernandez (C.Sarmiento), Carlos Settembrini Arriola (Argentina), Josefina Molteni (Argentina), Luis Angel Cueta ( Mar del Plata.Argentina), Alfredo Kortejarena (9de Julio.Argentina), Ignacio Kortejarena (Argentina), Sebastian Kortejarena (Argentina), Yolanda Bergara (Mar de Plata.Argentina), Beatriz Boado (Mar de Plata.Argentina), Alberto Eduardo Epalza (Argentina), Juan Carlos Etxezaharreta (Argentina), Pablo Amespil (Argentina), Carolina Lobito (Argentina), Liliana Benitez (Argentina), Adriana Alvarez Garmendia (Macachin.la Pampa. Argentina), Monica Alvarez Garmendia (Macachin. Argentina), Maria J. Alvarez Garmendia (Macachin. Argentina), Mari Arhez de Fernandez (Macachin. Argentina), Perla Fernandez Arhez (Macachin. Argentina), Silvana Diaz San Martin (Macachin. Argentina), Claudia Diaz San Martin (Macachin. Argentina), Mariana Diaz San Martin (Macachin. Argentina), Gabriela Fernandez (Macachin. Argentina), Gabriela Suarez San Martin (Macachin. Argentina), Carla Suarez San Martin(Macachin. Argentina), Ivana Romano Garmendia (Macachin. Argentina), Pamela Wilberger (Macachin. Argentina), Alegandra Amigo (Macachin. Argentina), Daniela Amigo (Macachin. Argentina), Lea Haberkorn (Macachin. Argentina), Silvio Sierra (Macachin. Argentina), Virginia Telletxea (Macachin. Argentina), Ivana Telletxea (Macachin. Argentina), Anabel Perez(Macachin. Argentina), Alejandra Perez (Macachin. Argentina), Lisandro Cicognani (Macachin. Argentina), Analia Barcena (Macachin. Argentina), Maria A. Otamendi (Macachin. Argentina), Luis Alberto Agirrezabala (Macachin. Argentina), María M. Agirrezabala (Macachin. Argentina), Pablo Agirrezabala (Macachin. Argentina), Pablo Arza Kortell (Argentina), Jorge Mauregi (La Plata.Argentina), Oscar Alberto Mauregi (La Plata.Argentina), Haroldo Olaetxea (Argentina), Luis Aranburu (Argentina), Ana Guazzone Elortegi (Olavarria-Argentina), Nestor Goikoetxea (Argentina), Eduardo Accoce (la Plata), Lucas Accoce (la Plata), Agustín Accoce (la Plata), Matias Accoce (la Plata), Enrique Accoce (la Plata), Amelia Francisca Gaimaro (La Plata), Miguel Angel Telletxea (Argentina), Guillermo Ormaetxea (Argentina), Ruben Jorge Lahuerta (Argentina), Nestor Allora (Macachin.La Pamapa.Argentina), Irma V de Allora (Macachin.la Pampa), Horacio Rodriguez (Macachin.la Pampa), María Ojeda (Macachin.la Pampa), Rosa Avila Ojeda (Macachin.la Pampa), Ana Avila (Macachin.la Pampa), Yolanda Avila (Macachin.la Pampa), Goorgina Gimenez (Macachin.la Pampa), Karla kapes (Macachin.la Pampa), Adriana Herran (Macachin.la Pampa), MªEugenia Costa (Macachin.la Pampa), Paola Costa (Macachin.la Pampa), Yanina Costa (Macachin.la Pampa), Paulina Redondo Etcheverri (Macachin.la Pampa), Daniela Brunda (Macachin.la Pampa), Sonia Otamendi (Macachin.la Pampa), Diego David Acuña ( Mar del Plata), Luis Suarez ( Mar del Plata), Jorge Jimenez ( Mar del Plata), Mirta Eloisa Jal ( Mar del Plata), Marcelo Mills ( Mar de Plata), Victor Karqui ( Mar del Plata), Carlos Sanchez ( Mar de Plata), Gonzalo Martinez ( Mar del Plata), Luis Salvador Destandau ( Mar del Plata), Adolfo Simon Mendizabal ( Mar del Plata), Ana María Ordoki ( Mar del Plata), Ricardo HoracioCrovetto ( Mar del Plata), Analia Liebana ( Mar del Plata), Estrella Valencia ( Mar del Plata), Roberto Emiliano Lieban Aizpurua ( Mar del Plata), Barbara Beatriz Liebana ( Mar del Plata), Lia Rosa Patalagoyti ( Mar del Plata), Susana Aboitiz ( Mar del Plata), María Amparo Arregui ( Mar del Plata), Susana Esther Ardanaz Otaño ( Mar del Plata), Osvaldo Ramon Destandau ( Mar del Plata), Jesus Maria Del Hierro Irigoyen ( Mar del Plata), Maria Luz Torrecilla ( Mar del Plata), Gloria Noemi Albarracin ( Mar de Plata), Maria Rosa Spada ( Mar del Plata), Nicolas Irigoyen ( Mar del Plata), Heraldo Lopez ( Mar del Plata), Fabian Lange ( Mar del Plata), Francisco Antonio Lepore ( Mar del Plata), Electra Iris Fogeler ( Mar del Plata), Roque Ignacio Lucero ( Mar del Plata), Rodrigo Hunt ( Mar del Plata), Adrian Giúdice ( Mar del Plata), Jimena Matianda ( Mar del Plata), Diego Di Fiore ( Mar del Plata), Mariela Alejandra Matianda ( Mar del Plata), Patricia Iris Lucero ( Mar del Plata), Nelson Migliacci ( Mar del Plata), Germán De Dios ( Mar del Plata), Gustavo Murias ( Mar del Plata), Manuel Kortagerena ( Mar del Plata), Arturo Norberto Arroyos ( Mar del Plata), Mirta Susana Vanrell( Mar del Plata), Maria Mercedes Saez De Ibarra ( Mar del Plata), Ana Maria Etxebarria ( Mar del Plata), Maria Candelaria Saez de Ibarra ( Mar del Plata), Mari Sol dangarrán Zeberio ( Pilar. Argentina), Koldo Cuesta (Mar de Plata), Irene Accoce (La Plata), Elain Medina (Uruguay), Carlos Ropero (Venezulea), Lucas Magliocheti (Rosario.Argentina), Agustin Amatriain (Rosario.Argentina), Ezequiel Fernandez(Rosario.Argentina), Juan Pablo Esnal (Rosario.Argentina), Ignacio Zubillaga(Rosario.Argentina), Javier Zubillaga (Rosario.Argentina), Sebastian Larraza (Rosario.Argentina), Lucas Ayala (Rosario.Argentina), Marcelo Pagola (Argentina), María Raquel Bidegain (Buenos Airtes.Argentina), Julio Vicente Esnaola Horacio Marotto Etxezahar (Buenos Aires), Pablo Ormaetxea (Argentina), Nora Mendizabal (Argentina), Jose Luis Urrunsuno (Argentina , biologoa), Graciela Erauskin (Argentina), Javier Tisera Etxeberria (San Nikolas.Argentina), Maria Jose Malvárez (Uruguay), Matias Sagardoy (Argentina), Melody Aunchain, (Uruguay), Soledad Bideberripe (Argentina), Jorge Zatloukal (Puerto Mader-Argentina), Jose Antonio Etxague mendez (Madrid), Concepción Ortiz de Zarate (Asturias), Elena Entrena Barrenetxea (Argentina), Emilio de Candido (Argentina), Mercedes Mentxaka (Argentina), Jesus Antón (Mexico), Ugo Mayor (ikerlaria-UK), Mikel Areso Salinas (Madrid), Mariana Magnani (Rosario, Argentina), Alvaro Baella (Argentina), Eugenia Cozzi (Rosario , Argentina), Mauricio Caturelli (Argentina), Bernando Conde (Rosario, Argentina), Sergio Garcia Bilbao (Tandil, Argentina), Juan E. Azkoaga (Argentina), Juan Martin Hormazabal (San Nicolas, Argentina), Roberto Bereziartua Alberdi (Rosario, Argentina), Fernando Emilio Sagardia (Mar del Plata), Fernando Sebastian Sagardoy (Argentina), Carlos Ignacio Sagastume (Argentina), Gabriela Noseda Garmendia (Argentina), Juan Antonio Abarzua (Salta-Argentina), Martin Eduardo Abarzua (Salta,Argentina), Florencia Altuna (Salta Argentina), Alberto Eduardo Terferina Bizkarra (Salto, Argentina), María Luian Bravo Garay (Salta , Argentina), Jorge Saratxo Bianchi (Salta, Argentina), Rodolfo Unamuno (Salta, Argentina), Jose Mari Ortiz de Urbina (Salta, Argentina), Monica Etxeluz Lasala (Salta, Argentina), Rosa Arrellano Montoya (Salta, Argentina), Roberto Alejo Odriozola Zambrano (Salta, Argentina), Maria del Rosario Sola (Salta, Argentina), Iñaki Osa ( Bolivar, Argentina), Eva Mokoroa (Argentina), Gaspar Jaurena (Cordoba , Argentina), Sergio Gaueka Martinez (Txile), Claudio Etxeberria de la Barra ( Txile), Mariano Olabiaga (Villa Maria-Cordoba-Argentina), Hugo Horacio Vasquez Larronde (Txile), Felix Ernesto Lippo Arana (Argentina), Maria Gebara (Argentina), María Virginia Arribillaga (Argentina), Diego Bilbao la Vieja ( Mar del Plata), Edgar W. Iparragirre (Nederland), Susi Cano (Rio Negro, Argentina), Darrin Wood (USA), Iñaki Errazkin (Andalucia), Rodrigo Etxeberria (Santiago de Chile), Patricio Andres Urroz (Valparaiso , Chile), Aranza Fuenzalida vallejos (Santiago de Chile), Danik Arana (Catalunya), Aitor Eyherraguibel (Argentina), Javier Aranaga (Venezuela), Illargi Uzkanga (Venezula). Cristian Undurraga (Argentina), Eduardo Olaetxea (Argentina), Pablo Urzua (Chile), Leon Arnaldo Pagola (Chile), Jorge Alfredo Reyes Uribe (Concepción , Chile), Alejandra Begoetxe (Argentina), Lino Hormachea De la Roza (Valparaiso, Chile), Cristian Undurraga (Santiago de Chile), Gustavo Alkain (Corrientes, Argentina), Leonel Agirre (Montevideo, Uruguay), Trever Aritz Ubillos Hill (californnia , USA) Iratxe Arce (UK),

Nazioarteko Elkartasuna

Paisos Catalans

Catalunya (11)

Jordi Panyella Carbonell (kazetaria) Jaume Renyer Alimbau (abokatua. ERCko kidea) Luisa Etxeberria Azkue. Abel Maruny i Sales, Xavier Serra Cumane, Guilleti Brull i Roba, Eduard Adroban Ros, Jordi Grau Oliveros, Robert Galúa I Sancho, J. Rovira Josep Colls Costa, Domingo Gonzalez

Valencia (1)

José I. Herrera Badía.

Bioko Ugartea (Guinea) (5)

Antonia Rofré Bitá. Olga Fernández Kote. Justo Andrés Mete Bolopo. Pablo Tarifa Etapa. Eduardo Losoka Belope.

Argentina (22)

Mauricio Caturelli, Claudio Andrésa de Luca, Celia Inés Eccudero. Agrupación Las Lenguas (Rosario, Argentina), Mari Carmen Martinez (Rosario), Paricia Pognante Rodolfo Hachén Fernando Traverso María del Rosario Fernández Silvia Cicone Susana Castells Bernardo Saravia Lilia Anzunelli Héctor Coutada Maris Escudero (Salta), Emilio Gonzalez Turu (Salta), Maria Luisa Briones Vega (Salta), Raquel Gonzalez Villapeña (Salta), Maria del Carmen Sequeira (Salta), Nancy Gonzalez Turu (Salta), Apolo Emilio Gonzalez (Salta), Nancy Turu (Salta), Jose Migel Angel Etxaniz (Buenos Aires)

Hego Afrikar Errepublika (1)

Barian Currin (Nazioarteko gaztazketan tartekaria),